1. Merhaba Ziyaretçi ; Gifdünyası'na hoşgeldiniz.

  Sizlere daha iyi ve kaliteli sunumlar yapabilmek için sitemizi yeniledik.
  Sitemizden tam anlamı ile yararlanmak için forumumuza kayıt olmanız gerekmektedir.
  Lütfen sitemize Kayıt Olun ve üyelerimize özel ayrıcalıklardan yararlanın...

  Üyelik'le  ilgili tüm sorunlariniz lütfen İletişim Formu'ndan yaziniz.

Dev İskelet, Kuran’ı Yırtan Kız ve Cin Resimleri

Konu, 'Genel Dini Konular' kısmında TıLSıM tarafından paylaşıldı.

 1. TıLSıM

  TıLSıM New Member

  Kayıt:
  4 Ekim 2014
  Mesajlar:
  3.500
  Beğenilen Mesajlar:
  0


  Dev İskelet, Kuran’ı Yırtan Kız ve Cin Resimleri

  Cehalet diz boyu. Ne dizi gırtlağımıza kadar cehalete batmışız. Bilime inanmak yerine böyle uydurmaların peşinden gözü kapalı gidiyoruz. Bir deli kuyuya taş atıyor kırk akıllı(!) taşı çıkaramıyor. Bundan birkaç yıl önce annesine kızıp Kur’an’ı yırtan kızın ibretlik görüntüsü forumlara düşmüş, ardından e-maillerle bu görüntü yayılmış ve resmi gören çoğu kişi buna inanmıştı. Şaşmamak gerekir. Bilimden öyle uzak bırakılmış bir toplumuz, bilimin ışığına değil böyle uydurmalara inanmaya o kadar meyilliyiz ki…

  Bu uydurmalardan biri şöyleydi: Müzik dinleyen bir genç kızın annesi
  Kur’an okur. Buna sinirlenen genç kız Kur’an’ı yırtar. Akabinde çok hızlı bir ters evrime uğrayarak fareleşir. Ecüş bücüş şöyle olur:


  [​IMG]

  Zaman geçer, bu resmin İngiltere’de bir müzedeki balmumu heykellerden biri olduğu ortaya çıkar. Yani Hollandalı kızın ters evrimi koca bir hoax (Internetteki uydurmalar)’tır.


  [​IMG]

  Sonra cin (üç harfli) resimleri ortaya çıkar. Cinler, periler objektiflere gayet artistik pozlar vermişlerdir. Güzel de bir masal uydurulmuş; cin efendi mağarada görüntülenmiştir.


  [​IMG]


  Zaman geçer bu resmin de sanatsal bir çalışma olduğu, cinle, periyle, üç harfliyle alakası olmadığı ortaya çıkar.  [​IMG]


  Bu iki resim öylesine ses getirir ki… Hoaxçılar cahil insanımızın diniyle, imanıyla oynamayı zevk haline getirirler. Artık hergün bir resim, video KIYAMET ALAMETİ, cin resmi, peri resmi diye ortaya çıkar olur. İnsanımız biyolojiye, tıbba, kimyaya, fiziğe rağmen böyle safsataları çok sever. Son dönemde de Arabistan’da bulunduğu söylenen dev iskelet, taşı kuyudan çıkarmaya niyetlenen ama yüzyıllardır bunu başaramayan akıllılarımıza musallat olur. Dev iskeleti çok sever hatta Kur’an’dan bir ayet ile bunu desteklerler.


  [​IMG]

  Bu resim cahillerle oynamayı seven medyamızda da yer bulur. Reyting kaygısıyla ilk sayfalara taşınır. Ardından yine gerçek ortaya çıkar. Bu resim bir sitede düzenlenen bir grafik tasarım yarışması için Chris MacAskill tarafından montajlanmıştır.  [​IMG]

  Daha neler neler… Salatalığa asitle yazılan arapça yazılar, domatesi bistüriyle şekillendirenler, karganın gaklamasından medet, kanıt umanlar…  Cinler, Kuran’ı yırtıp ters evrim geçirenler, dev iskeletler; zübükler, Menemen’de askerimizin başını mızrağa geçirenler, Şeyh Saitler, inanç sömürücüleri, soytarılar… Kuyumuza birileri hep taş atacaktır. Eğer kuyunuz yeterince derinse endişelenmeyin. Attıkları taşlar suda eriyip gidecektir. Ama dar bir kuyunuz varsa o halde sondajı ele almanın zamanı geçiyor demektir. Bu yalanlar sizin inancınızı güçlendiriyorsa -ya da yıkıyorsa- bilin ki başka yalanlar sizi inancınızdan edecektir. Akıl, mantık ve bilimle desteklenen inanç gerçek inançtır.
   
 2. Aytul

  Aytul Administrator

  Kayıt:
  14 Nisan 2014
  Mesajlar:
  25.314
  Beğenilen Mesajlar:
  22

Sayfayı Paylaş