1. Merhaba Ziyaretçi ; Gifdünyası'na hoşgeldiniz.

Sizlere daha iyi ve kaliteli sunumlar yapabilmek için sitemizi yeniledik.
    Sitemizden tam anlamı ile yararlanmak için forumumuza kayıt olmanız gerekmektedir.
    Lütfen sitemize Kayıt Olun ve üyelerimize özel ayrıcalıklardan yararlanın...

Üyelik'le  ilgili tüm sorunlariniz lütfen İletişim Formu'ndan yaziniz.

Bana baharlar müjdele

Konu, 'Genel Dini Konular' kısmında TıLSıM tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. TıLSıM

TıLSıM New Member

Beğenilen Mesajlar:
    0

Bana baharlar müjdele

Ümitsizliği artık kenara bırakıp,hayatın o taze menbaından umut kokulu sular yudumlamak istiyorum

Bir tebessümüm olsun çehremdeHayata dair,yaşama dair hiç bitmeyen ebedi

Öyle bir tebessüm ki yolda kalmışlara yetişen, dışlanmışlara kucak açan, kaybolmuş ruhlara yön gösteren,kırılmışlara,mahzunlara dilgüşa

Yorulmamak elde mi şu ihtiyar alemdeElem verici azaplarım hiç bırakmadı beniHerşey yoruluncaya kadar

Sonrası ölüm zaten Şafaklar sökünceye kadar bir düşüp bir kalkacağım Gülmeyi unutmak için çabalamak vazifem artık.

Yazın ortasında sonbaharlar yaşamak nasılsa bu da böyle Biraz ağır,biraz naif
    Hiçbir şey eskisi gibi değil Ve eskisi gibi değil birşeyler.

Herşey darmadağınHerşey başıboşBaşıboş hayat ve inadına doldurmak için kabını Hu çekenlerSaf saf dizilmişler Seherleri ağlaşmışlar.

Üç beş kişi birden,üç beş garipİnsan geriye bakar avutmak için kendini Teselli arar kah limanlarda kah gemilerde ama denizler izin vermez.

Dalgalar kabarır Ürkekliğin sırası mı dersin lakin dalgalar kabarmıştırArtık bu bir sondur.

Bir müjde beklersin,sırası değildir gelmez

Kalabalıklarda ezilip gidersin,bir papatyanın ayaklar altında ezildiği gibi

Nuh(as)u düşünürsünNeden oğlu için yalvardığını son ana kadar?!İbrahim(as)i düşünürsün babasına niye öğüt vermiştir?!

Musa(as)yı düşünürsün Hızır(as)a neden talip olacaktır diye?!İsa(as)yı düşünürsün göklere niye çekilmiştir?

Resulü(sav) düşünürsün ne kadar muazzam diye?

Taif te neden taşlanmıştır,neden aç kalmıştır,neden ağlamıştır diye?!Ama cevap veremezsinSorular tükenmez,sen tükenirsin

Şöyle desem kendime:Ey temiz ruhum Eğer ağlayabilirsen sana çok şey verilecektir Ruh ve ağlamak Çok mu tezat yoksa?

Hayır hayırBiri aşk,biri gözyaşı O olmadan diğeri olmadı hiçBekleme,olmaz da!

Kırık kalp taşıyan dostlarım Her daim hüzünlüsünüzdür bilirimBoynunuz hep büküktür Adımlarınız hep yavaştır

Bir adım atarsınız,geriye bakarsınız ve bir adım daha atarsınız gerilerde kimseler kalmamıştır Ve ben onun için derim bana baharlar müjdele.

Kimseler kalmamışken,heyhat! yalnızlık dibe vurmuş,solgun yüzlerden bıkmışken,bir taş neden kibarlaşamaz?

Yollar bir açık bir kapalıyken neden açmayı denemedin?Bu yol benimse ve bu yol benim derken neden yolculuktan kaçtım?

Gözlerini hiç görmedim Geceleri bir kez olsun gelmedin yanıma

Sitemvari kelimeleri sevmem ama bu sancılar doğum habercisi değil mi?

Hayat hep kış mı?Bu kış baharı müjdelemiyecek mi?

Kelimelerim tükeniyorArtık yıkılmak üzereyim

Ağlamışsam zaten ağlamışımdır Gülmeyi yakıştırmamalıyım

Biliyorum viranelikler göreceğim Yıkıntılar içinde kalacağım.

Mevsimlerim bile tanımıyacaklar beni Olsun

Bu köprüden geçeceksem yalnızlık dostum olmalı

Dost hep yalnızdı ve hep yalnız kalmalı.

Tur-i sina ya varırsan bir dost hep orada Bir dost cudi deBir dost ateşte açan güllerde

Diğeri göklerde O güzelim dostta onda,sen de ben de

Efendim!Bana baharlar müjdele

2. Aytul

Aytul Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    22
  3. Berzan

Berzan Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Güzel Paylaşımınıza Teşekkür Ederim.

4. Zümra